Doğumdan 1 Gün Önce

Günlerden Pazartesi…9 aydır her gidişimizde büyük bir heyecanla çıktığımız doktorun odasından bu sefer göz yaşlarıyla çıktım. Normalde çok sakin olan doktor karşımda dikilip “suyunuz azalmış biraz istemediğimiz bir durum” dedi. Su azalınca ne olur diye sorduğumuzda da bebeğin kordonu dolanabilir ve bebeği kaybedebilirsiniz dediğinde başımdan aşağıya kaynar sular döküldü.

Normalde planlanan doğum tarihine 2 hafta daha vardı, 38. Haftamdaydım. Peki o zaman hemen doğumu gerçekleştirelim dedim. Zaten 36. Haftadan sonra her an doğum yapılabilir demişti doktorumuz. En erken Çarşamba gününe alabilirim dedi, eşime kalsa doktor muayenehanesinden çıkıp ameliyathaneye doğru gidecektik. Biz de o kadar bekleyemeyiz yarın yapalım dedik ve Salı günü için saat 15:00’a yer bulduk hastanede.

Eşim doğumdan günler sonra bugün için “hayatımın en zor ve en stresli günüydü” dedi. Neyse hemen hastaneden çıkıp şehir dışındaki ailelerimize haber verdik ve herkes hemen yola çıktı. O sırada doğum çantam bile hazır değildi. (Evet son dakika insanıyım) Eve gidip son kontrolleri yaptık, çantayı düzenledik. Eşim de belli etmemeye çalışsa da baya bir stres vardı, ben nedense daha rahat gibiydim çünkü oğlumuza 2 hafta daha erken kavuşacaktık. Bu arada nedense doktorun hep söylediği tarih olan 2 Eylül’de değil de hep 22 Ağustos’ta doğum olacak diyordum etrafımdakilere hep ki öyle de oldu. Ee neymiş annenin hisleri büyüktür doktorun tahminlerinden 🙂

Doğum hikayesi yazısına buradan devam edebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.