Bebekle Uçak Yolculuğu

Aylardan Haziran, Demir 10 aylık. İlk uzun seyahatini 20 günlükken, ilk uçak yolculuğunu da 1 aylık yaptığı için bu sefer  ilk uzun uçak yolculuğundan çok korkmadık. Eşimin Barselona’da iş toplantısı vardı biz de bir çılgınlık yapıp (bebekle her yere gitmek bir çılgınlık çünkü azizim) babamızın peşine takıldık 🙂

Giderken uçak çok erken saatteydi ama Demir nasıl olsa yolda uyur diye düşündük daha doğrusu saf bir şekilde hayal ettik. Arabayı havaalanının otoparkına park eder etmez, ki saat sabahın 5’i, bizim oğlan gözlerini açıp bize heyecan fırtınası yaşattı. Neyse en azından uçakta uyur canım diyip kendimizi teselli ettik. Allah’ın sevgili kuluymuşuz ki uçağa bindikten çok az bir süre sonra uyudu. Bu arada çok net evlere de uçak mekanizmalı puset’ler yapılmalı, sonra görün bakalım uyumayan bebek kalacak mı. Kurumsal hayatı bir gün terk edersem bunu iş fikri olarak yazayım bir kenara. Neyse uçuş ortalama 3.5 saat sürdü. Bunun 1.5 saatinde uyudu Demir. Uyandıktan sonra da yemekti, oyuncaklardı derken hiç zorlanmadan 3.5 saati tamamladık. Ama yine de 1 çanta dolusu oyuncak ve renkli kitapları yanımızda taşıdık ki sıkıldığında oynasın. Demir hala anne sütü aldığı için de hem kalkışta hem de inişte kulakları basınçtan etkilenmesin diye hep emzirdim.

Yemek konusuna gelince de  ben yanımızda pek bir şey taşımayı sevmediğimden kavanoz mama aldık yanımıza. Bu arada THY hem sebzeli hem de meyveli kavanoz mama bulunduruyor ve isterseniz ısıtıyor da. Ayrıca tüm uçuş boyunca bize o kadar yardımcı oldular ki We love THY!

Bu arada Xray’den geçerken sıvı limit’ine takılabilirsiniz ve güvenlik görevlileri mama’ya el koyabilir. O sebeple uçakta da mama bulundurulduğundan yanınıza almasanız da olur aslında.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.