EK GIDA SÜRECİNE GEÇERKEN HAYATI KOLAYLAŞTIRICI 5 ÜRÜN

Ek Gıda’ya geçtiyseniz, zaten ilk başlarda (bence) oldukça stresli bir süreç oluyor. Bebeğim doydu mu, acaba boğazına bir şey kaçar mı, bu yemekler alerji yapar mı diye sorularla boğuştum durdum ben. Ek Gıda  sürecine başlarken imdadıma yetişen ve çok memnun kaldığım bir kaç üründen bahsetmek istiyorum.
1-Philips Avent Wasabi

Bu makinanın güzelliği; hem pişirme hem de parçalama fonksiyonlarının bir arada olması. Haznenin bir tarafına tüm sebze ve istediğiniz eti koyuyorsunuz ve zaman ayarlamasını yapıyorsunuz. Buharda piştikten sonra hazneyi ters çevirerek istediğiniz kıvam gelinceye kadar parçalayabiliyorsunuz. Hem de çok fazla da bulaşık çıkmamış oluyor 🙂 Ben bu makinede ek gıda sürecinde, her türlü çorbayı hazırladım, et yemeklerini pişirdim. İlk aylarda kurtarıcım oldu. Biz indirim zamanı hepsiburada’dan almıştık ama neredeyse her mağazada var. Zaman zaman indirimler oluyor, takip edin 🙂

Philips Avent Wasabi
2-Munckin Vakumlu Tabaklar

Tabak önerisi olur mu demeyin, kesinlikle olur 🙂 Özellikle bebeğiniz her yemekte tabağıyla oynayıp,bir şeyleri sürekli yere atmaktan keyif alıyorsa bu tabaklar tam size göre. Mama sandalyesine yapıştırıyorsunuz, böylelikle düşme ve kırılma şansı olmuyor 🙂 Biz Joker’den almıştık ama diğer mağazalarda da vardır büyük ihtimalle.

Munchkin Vakumlu Tabak
3-Buharda Pişirici

Bu ürün aslında sadece bebekler için değil, biz evde Demir doğmadan önce de çok sık kullanıyorduk. Besinleri doğrudan suyun içinde haşladığınızda besin değerleri çok azalıyor ve haşlama suyun içinde kayboluyor neredeyse. Bu pişirici sayesinde doğrudan suya temas etmiyor ve suyun buharıyla pişiyor. Besin değerleri de bonus olarak kalıyor 🙂 Bu pişiriciler her türlü tencere için ayarlanabiliyor. Pişiriciye temas etmeyecek şekilde su koyup kapağını kapatıyorsunuz, su kaynamaya başladıktan 1-2 dakika sonra sebzeleriniz hazır. Biz Ikea’dan almıştık, ama Migros ve Carrefour’da da gördüm geçenlerde.

Buharda Pişirici
4-Cam Rende

Şu hayatta en sevmediğin şey ne deseler, rende yapmak derim 🙂 Hele ki o rende, cam rendeyse iş daha da can sıkıcı bir boyutta çünkü rendelemek metal rendelere göre çok daha zor. Ama yine de özellikle meyve rendelemek için besin değerlerini korumak adına cam rendeyle rendelemek öneriliyor. Ek gıdaya başladıktan sonraki ilk 3-4 ayda bol bol kullandık. Sonrasında zaten Demir çiğnemeye başladığı için rendelememize gerek kalmadı.

Cam Rende
5-Meyve filesi

Sen bizim başımıza gelen en güzel şey! 10 Liraya alıp aylarca kullandığım en güzel ürünlerden biri. İçine istediğiniz meyve’yi koyarak bebeğinizin eline verin. Hem meyvelerin suyunu alsın, hem de özellikle diş kaşıma sürecinde diş etleri rahatlasın. Joker, Ebebek ve Mothercare mağazalarında bulabilirsiniz.

Meyve Filesi

Malzemeleriniz hazırsa kemerleri takın, Ek Gıda sürecine başlıyoruz. Ek Gıda tariflerine  buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.